X

اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 30 آذر 1398
همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین آموزش، تحقیقات و فناوری، فرهنگی دانشجویی، مدیران ستادی دانشگاه و حوزه های مختلف، مدیران حراست، بازرسی، مدیران حوزه آموزش، پژوهش و تحقیقات و فناوری، معاون پژوهشی دانشگاه ایلام، مشاور جوان رییس دانشگاه و همچنین اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک هفته پژوهش و خیر مقدم به حاضران با بیان اینکه هدف ما خدمت به پژوهشگران دانشگاه و تسهیل شرایط برای ارتقاء سطح پژوهش است، اظهار داشت: دانشگاه با عنایت و توجه مسئولان و تلاش شایسته پژوهشگران هم اکنون رتبه ۲۵ کشور را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داراست.

دکتر غلامرضا کلوندی ادامه داد: از دیگر موفقیت‌هایی که در این حوزه به دست آمده، کسب رتبه برتر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در بین دانشگاه‌های همتراز خود در کشور است که افتخاری بزرگ برای دانشگاه محسوب می گردد.

در ادامه این آیین نیز به رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک هفته پژوهش و خیرمقدم به مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه با بیان اینکه پژوهش در کشور نیازمند توجه بیشتری است، ابراز کرد: حاکم بودن فرهنگ مصرف در کشورمان باعث شده که دشمنان از این مقوله استفاده کنند و با وضع تحریم‌ها سعی در تحت فشار گذاشتن مردم با مسئولان داشته باشند.

دکتر محمد کریمیان افزود: استفاده از ظرفیت‌های داخلی، کسب دانش بومی، تولید علم و توجه بیشتر به پژوهش می‌تواند ما را در جهان به جایگاهی بالاتر از جایگاه فعلی برساند تا از دشمنی دشمنان کمتر آسیب بینیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: تحقیقات و تولید علم امروز برای خدمت به مردم کاربرد دارد و پژوهشگران مورد تکریم و احترام جامعه بوده اند و همواره به واسطه علم و دانش آنان مشکلی از مشکلات جامعه رفع شده است.

دکتر کریمیان در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات و زحمات معاون تحقیقات و فناوری و مسئولان و کارکنان و دانشجویان حوزه پژوهش دانشگاه یادآورشد: کسب رتبه نخست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در بین دانشگاه‌های همتراز خود در کشور نشانگر عزم و اراده آنان برای درخشش و بالندگی است.

در ادامه نیز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک هفته پژوهش و گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه به اهمیت جایگاه پژوهش در زندگی امروز و رفاه مردم و جامعه اشاره کرد و گفت: پژوهش و تولید علم همواره در خدمت مردم و جامعه بوده و امروز در سایه تلاشگران و جهادگران عرصه پژوهش کشور به این نقطه از اقتدار و بالندگی رسیده‌ایم که می توانیم در دنیا در تولید علم حرفهایی برای گفتن داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی در ادامه این بحث گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۴۰ سال در تمامی زمینه ها پیشرفت های بسیار شگرف و ارزشمندی داشته و همین امر دشمنان را به ستوه آورده و از باب ناتوانی خواهان مذاکره با کشورمان می باشند تا بلکه با ترفندهای گوناگون بتوانند کشور ما را از اقتدار و بالندگی و پیشرفت باز دارند.

وی خاطرنشان کرد: باید در سنین پایین تر پژوهش اهمیت بیشتری پیدا کند تا دانشجو و دانش‌آموز از همان ابتدا علاقه مند به آن شوند و پژوهش را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی در خاتمه سخنان خود از تلاش‌ها و زحمات پژوهشگران دانشگاه تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها به اعتلای نام دانشگاه، استان و کشور ختم شود.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر کفاشیان مدیر پژوهش دانشگاه نیز در سخنانی ضمن تبریک این مناسبت و خیرمقدم به مسئولان و حاضران به تشریح عملکرد حوزه پژوهش دانشگاه در یک سال اخیر پرداخت.

گفتنی است که در خاتمه این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه در زمینه‌های مختلف با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز